Základná škola , Kysak 210 044 81 Kysak

Naša činnosť v šk. roku 2023 / 2024 Školský poriadok ŠKD Plán práce ŠKD

Školský klub detí pri Základnej škole Kysak

Hlavné ciele :

Hlavnými cieľmi výchovy v ŠKD sú rozvoj schopností, osvojenie vedomostí a návykov, získanie skúseností, zručností a formovanie charakteru žiaka. Svojimi činnosťami ponúkame a vytvárame podmienky pre telesný, psychický i sociálny rozvoj detí. Ide o formovanie pozitívnych vlastností a mravnej hodnotovej orientácie.

Činnosti si organizujeme tak, aby si deti odpočinuli, načerpali pozitívne skúsenosti a poznatky, upokojili vlastné záľuby a záujmy.

Organizácia činnosti :

Výchova a činnosť v ŠKD sa delí na :

odpočinková  a relaxačná – slúži k zabezpečeniu potrebného oddychu a relaxu po vyučovaní

rekreačná – pomáha odstraňovať  únavu z vyučovania

Má charakter pohybových aktivít , hlavne vonku na čerstvom vzduchu

záujmová – pomáha rozvíjať talent, schopnosti, vedomosti a zručnosti detí

príprava na vyučovanie – vedie deti k samostatnosti a zodpovednosti pri vypracovaní domácich úloh a umožňuje

hravou formou pomocou didaktických hier precvičiť a prehĺbiť už nadobudnuté vedomosti

Prihlasovanie žiakov do ŠKD :

Rodič prihlasuje svoje dieťa vyplnením zápisného lístka, kde označí odchody a príchody pobytu žiaka v ŠKD.

ŠKD v šk. roku 2023/ 2024 navštevuje 83 žiakov - sú zriadené štyri oddelenia.

Vychovávateľky : p. Gabriela Pudelková, Ing. Anna Jozefová, Ing. Miriam Rusnáková, Mgr. Alena Dancáková Nullasová

Prevádzka v školskom klube je :   Pred vyučovaním:      6:45 –7:45

Po vyučovaní:          11:40 – 16:00

Za pobyt detí v ŠKD sa vyberá poplatok 12 € , ktorého výšku stanovuje zriaďovateľ.

Platí sa šekom (šek si je potrebné vyžiadať u pani vychovávateľky ) alebo elektronicky ( IBAN : SK68 5600 0000 0004 9284 8007  ) a to nezávisí od času a počtu dní , ktoré dieťa strávi v ŠKD.

Poplatok má byť uhradený vopred do 10. dňa kalendárneho mesiaca